17 Şubat 2010

Bebek ve Doğum Günü Kurabiyeleri

B_Emre

Aslında son yazımda bahsettiğim gibi ilk yazı bir tarif yazısı olacaktı ve bu nedenle önce seçilip, düzenlenip sonra da yayınlanmayı bekleyen bir sürü fotoğrafı ısrarla bekletip bir kaç gündür sayfamı güncellemiyordum fakat Emre bebek için hazırladığım kurabiyelerin fotoğrafları merakla beklendiği için bu vesile ile hızlıca seçebildiğim diğer çalışmalarla birlikte toplu bir kurabiye yazısı yayınlamak istedim.

Seda Hanım için daha önce arkadaşları Zeynep hanım için düzenledikleri Baby Shower partisinde sunulmak üzere Kaptan Memo temalı pasta, cupcake ve kurabiyeler hazırlamıştım.

B_Emre 13B_Emre 11B_Emre 12B_Emre 3B_Emre 2B_Emre 7B_Emre 1B_Emre 6B_Emre 4B_Emre 9B_Emre 8B_Emre 10

Bu defa yeğeni Emre bebeğin doğumu için, hastane odasına hediye olarak gönderilmek üzere, yayınladığım ilk günden itibaren çok fazla ilgi gören ve talep edilen renk grubu mavi, kahve, hardal tonlarında süslü bir buket hazırladım. Hoşgeldin Emre!

B_Deniz

B_Deniz1

Deniz bebeğin deniz temalı kurabiyelerini, annesi Pınar hanım ile günler öncesinden tasarladık ve o gelmeden önce dağıtılmak üzere hazır duruma getirip teslim ettik. Pınar hanımın buketi görüp memnuniyetini belirtmek için ettiği teşekkür telefonu benim için çok güzel ve özeldi. Hoşgeldin Deniz!

B_Neslihan

Gül hanımın bebeği Neslihan'ın doğumunda dağıtılmak üzere, daha önce Ada Deniz için hazırladığım pastel pembe ve beyaz renkler ile bebek kurabiyeleri,

B_Mert

abisi Mert için de çok sevdiği arabalardan oluşan mini bir buket hazırladım. Hoşgeldin Neslihan!

B_Ruzgar

Dünyaya gelmekte acele eden Rüzgar'ın kurabiyelerini babası Cihan Beyin talebi ile yine acil bir şekilde hazırlayarak International Hospital'a teslim ettik. Kurabiyeleri alır almaz gönderdikleri teşekkür mesajı yine mutluluk vericiydi. Teşekkür ediyor, hoşgeldin Rüzgar diyorum.

B_Kerem

Kerem Bebeğin kurabiyeleri de yine son anda hazırlanan ve Acıbadem Maslak'a ulaştırdığımız keyifli bir buketti. Kerem'e sağlıklı ve mutlu upuzun bir hayat diliyorum.

B_Kerem L

Başka bir Kerem bebek için ise Easttrans çalışanlarının talebi ile mavi lacivert tonlarında bir buket hazırladım. Hoşgeldin Kerem!

B_Dis Bugdayi Kurabiyeleri

Yazının başlığında belirtmedim fakat bir diş buğdayı buketini de bu satırların arasına eklemek istedim. Güneş'in diş buğdayı kurabiyelerini zevkle ve bitmesin isteyerek hazırladım gerçekten. Dişlerin üzerine minik güneş motifi benim fikrimdi. Annesi Nil hanım da destekleyince ortaya böyle renkli bir buket çıkmış oldu. Nil hanımın kurabiyeleri aldığında arayıp ertesi gün gerçekleşecek partide dağıtmayıp saklayacağı şeklinde beğenisini duymak çok keyifliydi. Teşekkür ediyor, Güneş'e inci gibi dişler diliyorum.

B_Ece

Ece'nin doğum günü için Tilki pasta ile birlikte hazırladığım çilek ve kalp şeklinde kurabiyelerden oluşan buketi daha önce Gülben Ergen Çilekli klibi için hazırladığım ürünler arasından seçmişti annesi Aycan hanım. Ece'ye tekrar nice mutlu ve keyifli yaşlar diliyorum.

B_Nail Efe

Annesi Nilgün hanımın talebi ile, Nail Efe'nin birinci yaş günü için hazırlayarak Kastamonu'ya gönderdiğim uğurböcekli doğum günü kurabiye buketinde, tulumlu bebekler ve artık klasikleşen nazar boncuklu kurabiyelerde yer aldı. İyi ki doğdun Nail Efe!

B_AdaRuzgar

Ada Rüzgar'ın ilk yaş günü için, babannesi Berrin hanımın talebi ile hazırlayıp Samsun'a gönderdiğim bukette canlı renk tonları hakimdi. Kız çocukları için vazgeçilmez Hello Kitty'de keyifle bukette yerini aldı. İyi ki doğdun Ada Rüzgar!

Burçin Birdane Butik Pasta Tasarımı

4 yorum:

nymphea dedi ki...

Herbiri o kadar çok emek harcanarak ve o kadar özenle hazırlanmış ki:) Çok güzeller, ellerine sağlık:P

VeRaY dedi ki...

Hepsi ne kadar da güzeller,ne kadar harikalar!!!

TÜLİN-sihirli tatlar dedi ki...

merhaba.blog muhtesem fotograflar muhtesem tarifler muhtesem .ne denıleblır kı ?tabıkı hemen izlemek gerekır bu guzel blogu:)ellerinize saglık.paylaşımlar ıcın bende beklerım sevgiler

TÜLİN-sihirli tatlar dedi ki...

pardon burası blog değilmiş:) ıkıncı kez baktıgımda farkettım:)sevgiler başarılar

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...